14.06.2024 126

Дослідження: швидка зарядка не впливає на стан батареї

~ 6 хв.

БАГАТО ВЛАСНИКІВ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ ПЕРЕКОНАНІ В ТОМУ, ЩО РЕГУЛЯРНЕ ВИКОРИСТАННЯ ШВИДКОЇ ЗАРЯДЖАННЯ "ВБИВАЄ" БАТАРЕЮ. ЧЕСНО КАЖУЧИ, МИ Й САМІ БУЛИ ВПЕВНЕНІ В ТОМУ, ЩО ТАКИЙ СПОСІБ ЗАРЯДКИ НЕ ДОДАЄ БАТАРЕЇ ЗДОРОВ'Я. ОДНАК НОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПАНІЇ RECURRENT ПОКАЗАЛО: ХОЧ ЗАРЯДКА ЗВЕТЬСЯ ШВИДКОЮ, НА ТЕРМІНИ ДЕГРАДАЦІЇ БАТАРЕЙ ВОНА НЕ ВПЛИВАЄ.

ПРО ЩО КАЖУТЬ ЕКСПЕРТИ

Дослідження Recurrent проводилося в США. Фахівці вивчили 13 059 електромобілів Tesla та провели опитування їхніх власників. Вийшла напрочуд гарна вибірка: частину автомобілів регулярно (понад 70% випадків) заряджали на комерційних станціях, а іншу частину здебільшого заряджали вдома (менше ніж 30% швидких зарядок). Результати на зображенні нижче:

Тут потрібне пояснення. Горизонтальна вісь фактично відображає тривалість спостережень. Це майже 9 років. З вертикальною віссю складніше. Синя і помаранчеві криві показують, як сильно реальний (готовий до використання) обсяг енергії в батареях відрізняється від теоретичного. Tesla заявляє, що батареї її електрокарів втрачають 12% ємності після 320 тис. км пробігу. Про швидку зарядку не йдеться.

За словами дослідників, у реальних умовах батареї електрокарів Tesla втрачають ємність приблизно з тією швидкістю, про яку заявляє виробник. Тут обману немає. А тепер до цікавого: швидка зарядка. Можна побачити, що помаранчева крива графіка має багато піків, проте вона майже повністю накладається на синю криву. Різницю між двома режимами зарядок побачити легко, але вона незначна. А також не зростає з плином часу. Висновок дослідників: швидка зарядка не справляє помітного впливу на батарею електромобіля.

ТО ЯК КРАЩЕ ЗАРЯДЖАТИ ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ? ТАК, ЯК БУДЕ ЗРУЧНО САМЕ ВАМ. ДОСЛІДНИКИ РОЗБИЛИ МІФ ПРО ШКОДУ ШВИДКИХ ЗАРЯДОК І ПІДТВЕРДИЛИ, ЩО ЦІЄЮ ФУНКЦІЄЮ ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ МОЖНА СМІЛИВО КОРИСТУВАТИСЬ.