05.06.2022 2636

Як подорожувати на електромобілі?

~ 10 хв.

ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ СТВОРЕНИЙ ЛИШЕ ДЛЯ МІСТА?  ЧИ МОЖНА ВІД'ЇХАТИ БІЛЬШЕ, НІЖ НА 100 КІЛОМЕТРІВ ВІД ЗАРЯДНОЇ СТАНЦІЇ? "ДОВГІ ПОДОРОЖІ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛЯХ - ЦЕ НЕРЕАЛЬНО!" - СКАЖЕТЕ ВИ. А ЕЛЕКТРОМОБІЛЬНА ГАЛУЗЬ ВІДПОВІДАЄ: "ЦЕ МИ ЩЕ ПОБАЧИМО!"

Скільки суперечок ведеться на цю тему, навіть не порахувати. Власники електрокарів запевняють, що більше ніколи в житті не сядуть за кермо бензинових та дизельних авто. Їхніх "опонентів" ж лякає необхідність частої та довготривалої зарядки електромобіля.
Невже електрокарам в далекі подорожі зась? Розберемося разом з ncars.

Раніше маленькі дводверні електромобілі вважались ідеальним варіантом для міста. Невеликого пробігу було достатньо для поїздок на роботу та у справах впродовж дня. Вони чудово маневрують серед інших автомобілів, але мають відносно малу швидкість руху. Такі електрокари навіть називали "жіночими" автівками, адже їх зручно паркувати, що в завантаженому просторі міста було надзвичайною перевагою. Але побачити електромобіль на автомагістралі було дуже дивно і навіть надприродно. Здавалося, що ця невеличка машина просто заблукала.

 

Сьогодні електромобілі поступово перетинають кордони мегаполісів. Завдяки розвитку галузі, з'являються моделі із більшими запасом ходу та ємністю батареї, а також розвивається інфраструктура. Тому більшість електрокарів цілком спроможні на мандрівки в інші регіони країні, або й за її кордони.

 

Проте, враховуючи специфіку електромобіля, потрібно детально спланувати подорож та заздалегідь підготуватися до неї.

ЯКІ Ж ОСОБЛИВОСТІ ПОДОРОЖУВАННЯ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛІ?

ПОДОРОЖ НА ЕЛЕКТРОКАРІ ЗА МЕЖІ МІСТА МОЖЕ ЗАЙНЯТИ НА 2-4 ГОДИНИ БІЛЬШЕ, НІЖ НА КЛАСИЧНОМУ АВТО

Зручність автомобілів з ДВЗ  в тому, що заправка, за відсутності великих черг, займає 5-10 хв. З електромобілями не все так швидко. Перед початком поїздки вам необхідно зарядити авто, адже на заміських дорогах вам наврядчи зустрінеться електрозаправка. Раніше запас ходу на електричній тязі становив максимум 120-150 км, а зараз на ринку присутні моделі здатні проїхати 500-600 км без підзарядки. Тож, ви без проблем зможете доїхати з одного міста в інше. Але при далеких подорожах вам все одно доведеться дозаряджати електромобіль. І це може зайняти від 40 хв до 2 годин. Тож далекі подорожі на електромобілях навряд чи можуть бути спонтанними.

ПОТРІБЕН ПОСТІЙНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ЗАРЯДОМ АКУМУЛЯТОРА

Тут, в принципі, нічого незвичного. Адже за рівнем палива ви б теж слідкували. Але паливних зарядок на вашому шляху буде більше, ніж електричних. І вам варто розрахувати, щоб заряду вистачило до наступної підзарядки.

Що впливає на споживання енергії електромобілем:

 • Швидкість. Чим більша швидкість, тим більше споживається енергії.
 • Стиль водіння. Різке гальмування та набір швидкості більше витрачають заряд.

 • Топографія. Під час руху вгору споживання енергії збільшується, а спускаючись зі схилу можна її частково відновити.

 • Погодні умови. Взимку запас ходу електрокара дещо зменшується.

 • Навантаження автомобіля. Вага електромобіля разом з пасажирами та багажем впливатиме на рівень спожитої енергії.

ЗАВЧАСНЕ ПРОКЛАДАННЯ МАРШРУТУ

Через залежність електромобілів від джерел живлення, їхнім власникам потрібно приділити особливу увагу маршруту подорожі. Необхідно виділити початкову та кінцеву точки та знайти зарядні станції на шляху між ними. Для цього стануть в нагоді навігаційні сервіси. Найбільш актуальна інформація на карті зарядок. Там можна дізнатись про:

 • найближчу станцію;

 • типи доступних зарядок;

 • потужність точки;

 • вартість;

 • статус (вільна, зайнята, ремонтується)

Це допоможе вам запланувати всю поїздку.

ПОРАДИ ДЛЯ ПЛАНУВАННЯ МАНДРІВКИ

 • Відновлення заряду потрібно планувати на нічний час.

Нічний сон водія поєднається із зарядкою автомобіля, це оптимізує час на дорогу в подорожі. І вартість зарядки за нічним тарифом буде меншою.

 

 •  Якщо ж дорога займає лише день, то варто використовувати швидкі зарядки.

З постійним струмом, який передбачає швидка зарядка, можна зарядитись за 30-45 хвилин. Тоді є час випити кави, відпочити від дороги та можна рухатись далі.

 

 • Заплануйте декілька варіантів точок зарядки.

Обрана вами станція може бути зайнятою або недоступною. Варто потурбуватись про запасний варіант.

 

 • Дотримуйтесь середньої швидкості руху.

Чим швидше ви їдете, тим більша витрата заряду, тож не поспішайте використати весь потенціал машини. Але й пам'ятайте про безпеку, адже занадто маленька швидкість на магістралі може створити аварійну ситуацію.

 

 • Пам’ятайте про зарядний етикет.

Не займайте без потреби пакувальне місце, що призначене для зарядки. Слідкуйте за рівнем заряду, щоб вчасно перепаркувати авто та звільнити місце для інших.

 

ПОДОРОЖІ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛЯХ — ЦЕ ВЖЕ НЕ АВАНТЮРА ЧИ ЕКСПЕРИМЕНТ. ХОЧ ЧАСУ ВИТРАЧАЄТЬСЯ БІЛЬШЕ, ЦЕ НАДЗВИЧАЙНО ЕКОНОМНИЙ ТА КОМФОРТНИЙ ВАРІАНТ МАНДРІВОК. ТАКИЙ ТРАНСПОРТ ПОТРЕБУЄ РЕТЕЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ МАРШРУТУ З УРАХУВАННЯМ ВСІХ ЗУПИНОК ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ТА ПІДЗАРЯДКИ. ДЛЯ ЦЬОГО ІСНУЄ БАГАТО НАВІГАЦІЙНИХ СЕРВІСІВ. НАПРИКЛАД, КАРТА ЗАПРАВОК.