21.11.2022 4654

Як збільшити запас ходу електромобіля?

~ 14 хв.

ЯК ДАЛЕКО МОЖНА ПОЇХАТИ НА ЕЛЕКТРОМОБІЛІ? ЧИ ВИСТАЧИТЬ ЗАРЯДУ НА ДАЛЕКУ ПОДОРОЖ? ЩО РОБИТИ, ЩОБ ПРОЇХАТИ МАКСИМАЛЬНО ДАЛЕКО?
 

 Всі ці питання пов'язані з важливою характеристикою електромобіля — запасом ходу. Саме його всіма зусиллями намагаються збільшити автовиробники. Саме він хвилює водіїв найбільше. Саме на запас ходу звертають увагу, обираючи електрокар.

ЩО ОЗНАЧАЄ ЗАПАС ХОДУ?
 

Запас ходу електромобіля — це відстань, яку можна проїхати на одному повному заряді батареї.

За останні роки середній показник запасу ходу електромобілів суттєво змінився. Раніше наші вулиці наповнювались першими моделями економкласу, що могли проїхати лише 100-150 км за одну зарядку. І хоча для жителів міста цього було достатньо, апетити у прихильників електромобілів все ж росли. Хотілося використовувати машину не тільки для проїзду на роботу та в магазин. Найсміливіші власники перетинали межі міст та власні кордони комфорту, щоб довести, що електрокар здатний на далекі подорожі. Собівартість яких до того ж була значно дешевшою, в порівнянні з іншими видами палива.

ЯКИЙ ЗАПАС ХОДУ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ В 2023 РОЦІ?
 

Британська Асоціація виробників та продавців автотранспортних засобів (SMMT) опублікувала дослідження, присвячене розвитку ринку машин на батарейній тязі за останні роки. Виявилося, що середній запас ходу електромобілів у 2023 році становить 413 км. В 2011 році цей показник був - 119 км.

 

У SMMT також зазначають, що за 10 років кількість моделей електромобілів та гібридів зросла у 15 разів. Так, якщо у 2011 році у Британії продавали лише 9 моделей з можливістю підключення до розетки, то вже у 2022-му - понад 140.

 

Про електромобілі з найбільшим запасом ходу можна дізнатись тут.

ЯК ЗБІЛЬШИТИ ЗАПАС ХОДУ?

 • ВІДМОВТЕСЯ ВІД РІЗКОГО РОЗГОНУ

Так, електрокари відразу видають високий крутний момент, але плавний старт зберігає запас вашої батареї. Якщо ви хочете розумно витрачати енергію, набирайте швидкість поступово.

 • ТРИМАЙТЕ СТАБІЛЬНУ ШВИДКІСТЬ

Кожен автомобіль підказує найекономніший режим руху та відповідну швидкість. Також можна активувати режим ECO.

 • МАКСИМАЛЬНО ВИКОРИСТОВУЙТЕ РЕКУПЕРАЦІЮ

Не забувайте зменшувати швидкість за допомогою рекуперативного гальмування. Звичайне гальмо використовуйте лише за потребою.

 • РОЗУМНО ВИКОРИСТОВУЙТЕ ТЕПЛО ТА ХОЛОД

Створення комфортної температури в салоні сильно впливає на заряд акумулятора. Обмежившись обігрівом сидіння та керма взимку, ви збережете запас ходу. Також можна прогрівати чи охолоджувати електромобіль ще підключеним до домашньої мережі.

 • СЛІДКУЙТЕ ЗА ШИНАМИ

Шини з недостатнім чи надлишковим тиском збільшують витрату батареї й призводять до передчасного зношування покришок.

 • НЕ ПЕРЕВАНТАЖУЙТЕ МАШИНУ

Чим менша вага машини, тим менше витрачає батарею.

 • ПЛАНУЙТЕ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МАРШРУТИ

Довша дорога, але зі стабільною швидкістю без зупинок може «з'їсти» менше батареї, ніж коротка поїздка містом, перевантаженим світлофорами.

 • ГРАМОТНО ЗАРЯДЖАЙТЕ АВТОМОБІЛЬ

Ідеальний варіант – коли ви виїжджаєте із дому зі 100% зарядом батареї. Тобто розраховуйте час заряджання так, щоб вона закінчувалася перед виїздом і машина не стояла довго без підзарядки від мережі.

 

Виконуючи хоча б частину цих правил, ви помітите значну різницю між стилями поїздки. А згодом економне водіння вже стане звичкою.

НА СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛЕМ ЕНЕРГІЇ ВПЛИВАЮТЬ:

 • швидкість;
 • стиль водіння;

 • топографія;

 • погодні умови;

 • навантаження автомобіля.

ЯК ЗБЕРЕГТИ БАТАРЕЮ АВТОМОБІЛЯ?
 

Більшість акумуляторів мають гарантійний термін - 8 років. Але неправильна експлуатація може зменшити його та привести до втрати місткості. Втрата місткості (ємності) батареї — головна ознака зношування АКБ. Вона впливає і на запас ходу. Чим менше батарея може містити енергії, тим менше можна проїхати кілометрів на одному заряді.

 

Щоб не допустити швидкого зносу акумулятора, потрібно дотриматись правил повсякденного використання АКБ:

 • не допускати перегріву батареї.

 • контролювати рівень заряду (бажаний рівень 20%-80%)

 • уникати простою автомобіля без руху довгий час.

НАОСТАНОК

Запас ходу електромобілів залежить не тільки від місткості батареї, а і від правильної експлуатації. Серед чинників, що залежать від власника, особливо виділяється швидкість та стиль водіння. Тож дотримуючись порад, що ми підібрали, можна суттєво "зекономити" запас ходу машини. Такий стиль водіння згодом стає звичкою і водій не витрачає заряд батареї без потреби та по максимуму використовує рекуперацію.

 

Якщо бережно експлуатувати електромобіль, його батарея прослужить довго, а запасу ходу вистачатиме на всі ваші потреби. Варто лише дотримуватись декількох правил.