16.08.2023 1380

Китайський ринок електромобілів: продажі за червень 2023

~ 11 хв.

448 ТИСЯЧ ЕЛЕКТРИЧОК КУПИЛИ В КИТАЇ ЗА ЧЕРВЕНЬ 2023 РОКУ. ЦЕ 23,66% ВІД ЗАГАЛЬНИХ ПРОДАЖІВ АВТО НА РИНКУ. ЩО ЦЕ ГОВОРИТЬ УКРАЇНЦЮ? ЯКІ БРЕНДИ ТА МОДЕЛІ ЗАРАЗ У ТОПІ?

Навіщо українцю це знати

Є одне японське прислів'я, яке часто згадують у масовій культурі. Звучить воно приблизно так: «Якщо помістити в глиняний горщик небезпечних і отруйних комах і звірів, а потім замкнути, залишиться лише одна, найсильніша істота».

 

Китайський ринок електромобілів – горщик, компанії – істоти в ньому. Тобто той, хто домінує там, має ключ до всього світу. І хоча поки що китайські виробники не лідирують у Європі та США, з часом усе зміниться.

Найпопулярніші бренди електромобілів

BYD зберегла лідерство – 110 тисяч авто, тобто 24,6% від загальної кількості продажів.

 

Друге місце посіла Tesla – 74 тисячі, або 16,57%.

 

На третє місце піднялася GAC Aion з 45 тисячами, або 10,05%.

 

Четверте і п'яте місця – за Wuling і Changan. Цікаво, що ці компанії випускають тільки електричні моделі.

Яскраві образи BYD та Tesla затьмарюють конкурентів. Але не варто скидати їх з рахунків. Як то кажуть, ворог мого ворога – мій друг. 6 червня Хе Сяопен, CEO XPeng Motors, опублікував цікаву фотографію.

Фото зі сторінки Хе Сяопена в Weibo. Зліва-направо: Хе Сяопен, Вільям Лі (CEO NIO) і Лі Сянь (CEO Li Auto).

Ці три компанії прямі конкуренти в галузі плагін-гібридів. І там у них успіхи кращі, ніж на терені електромобілів. Однак що, якщо вони хочуть об'єднатися проти спільного ворога – BYD? Навіщо Хе Сяопен вивісив це фото? Будемо з цікавістю спостерігати.

Топ-5 електромобілів за продажами

До трійки лідерів червня 2023 року в Китаї увійшли Tesla Model Y з 51,5 тисячі продажів, BYD Qin Plus з 38 тисячами та BYD Song Plus з 27 тисячами. Четверте місце – BYD Dolphin із 26 тисячами, ну а п'яте за BYD Han із 25 тисячами.

У вигляді списку:

1. Tesla Model Y – 51471 – 2,72%.

2. BYD Qin Plus – 38197 – 2,02%.

3. BYD Song Plus – 27041 – 1,43%.

4. BYD Dolphin – 26408 – 1,39%.

5. BYD Han – 25041 – 1,32%.

Причому відсотки вказані від продажів автомобілів загалом, а не тільки на електриці. Якщо враховувати авто з ДВЗ і гібриди, то BYD Song Plus посяде п'яте місце, а Dolphin і Han – сьоме і восьме.

 

У Song Plus такі високі продажі, ймовірно тому, що якраз на початку червня вийшла його нова версія – Champion Edition.

І хоча Tesla Model Y лідирує за кількістю продажів, сама компанія посідає лише друге місце. BYD тисне числом. І це не той випадок, коли жертвують якістю заради кількості. Ні. Усі моделі зі списку по-своєму унікальні, це не розмножені копії. Han – прямий конкурент Model Y.
Qin і Dolphin хороші у співвідношенні ціна-якість, а Song Plus порадував новою версією.