06.01.2023 1482

Порівняння Mercedes-Benz EQB vs BMW iX3

~ 15 хв.

СТРИМАНА РОЗКІШ ЧИ СПОРТИВНИЙ ГРАЙЛИВИЙ ХАРАКТЕР? 7-МІСНИЙ ПОВНОПРИВІДНИЙ КРОСОВЕР ЧИ П'ЯТИМІСНИЙ ПОЗАШЛЯХОВИК? СХОЖІ ЗА ЯКІСТЮ, АЛЕ РІЗНІ ЗА ХАРАКТЕРОМ АВТО.

Ми проаналізували два електромобілі споконвічних суперників mercedes і bmw, щоб раз і назавжди поставити крапку в їхньому протистоянні. Почнемо з порівняння основних характеристик цих двох моделей електромобілів. 

ХАРАКТЕРИСТИКИ

ЕКСТЕР'ЄР

Ззовні стиль кросовера Мерседес стандартний для моделей компанії: стримана розкіш. Звичну решітку радіатора замінює стилізована заглушка. Передні фари та денні світові вогні об'єднані безперервною світловою смугою. Вони підлаштовуються під обставини на дорозі завдяки світлодіодам з індивідуальним управлінням. Задні LED фари тягнуться світлодіодною смугою через всю ширину задньої частини. Легкосплавні диски виконані в аеродинамічному дизайні. Щоб підсилити аеродинамічний ефект, з днища електрокара прибрали всі елементи, що можуть виступати. Такі конструкторські та дизайнерські хитрощі сприяли зменшенню коефіцієнта опору з 0,33 до 0,28. Такому авто не потрібно нічого доводити, за нього говорять показники якості, аеродинаміки та безпеки.

Новий дизайн BMW підкреслює спортивний стиль авто: плоскі адаптивні фари з “сфокусованим примруженням” та L-подібні повітрозабірники. Решітки радіатора, як і в Мерседеса, майже повністю закриті. Світлодіодні задні фари з тривимірним покривним склом та горизонтальними індикаторами наче створенні, щоб хитро підморгувати тим, хто позаду. Захист дна додатково убезпечує авто від пошкоджень. Легкосплавні колісні диски Aerodynamic 890 M легші за звичайні та покращують енергоефективність електромобіля. Так коефіцієнт опору зменшується до 0,29. Кожен аеродинамічний елемент дизайну  електрокара підкреслює його спортивний характер та додає духу суперництва.

ІНТЕР’ЄР 

MERCEDES-BENZ EQB

В дизайні інтер’єру EQB пріоритетом є комфорт. Тут успішно реалізована функціональна та гнучка концепція простору. Це дозволяє зручно розмістити 7 пасажирів та їхній багаж. Третій ряд можуть з комфортом зайняти люди з ростом до 1,65 м. Багажник має об’єм 495 літрів, а якщо скласти сидіння, то 1710 літрів.

 

Задоволення від керування авто додають: шкіряне кермо з сенсорним управлянням функціями, мультикомфортні екошкіряні сидіння з широким спектром налаштувань для зручної посадки, світлодіодне підсвічування салону має 64 кольорів.

 

В Мерседесі ретельно продуманий простір від конструкційних та технологічних особливостей для інтуїтивно зрозумілого керування, до дизайнерських прийомів для естетичного задоволення.

BMW IX3

BMW iX3 має спортивні сидіння із дрібнозернистої перфорованої тканини Sensatec, що входять до стандартної комплектації. Сидіння оснащені різноманітними механічними регулюваннями. Кермо також шкіряне, проте багатофункціональні кнопки на ньому не сенсорні, як в Mercedes. Але зручні для перемикання, тому що не відривають від керування. Пасажиромісткість авто - 5 людей. Об’єм багажника 510, можна розширити до 1560 літрів. У відкритому стані панорамний скляний дах створює приємну залиту світлом атмосферу в салоні автомобіля та забезпечує багато свіжого повітря. Він автоматично відкривається та закривається натисканням кнопки або за допомогою ключа автомобіля, а також оснащений функціями висування та підйому, протисонцевими шторами та дефлектором вітру.

 

ПРОЦЕС ВОДІННЯ 

MERCEDES-BENZ EQB

Взаємодія систем допомоги водію, технологій безпеки та конструкційних особливостей Mercedes-Benz EQB злагоджено взаємодіють для ефективного захисту під чс руху. Дорожня ситуація постійно відстежується і у разі виникнення небезпечних ситуацій водій отримує необхідні попередження.

 

Передбачається: 

  • аналіз дорожньої ситуації, погоди, тривалості поїздки, а також здоров'я водія;

  • камера кругового виду з мультирежимним відображенням для легкого паркування;

  • мультимедійна система, що дозволяє керувати за допомогою жестів, торкання чи голосу. 

  • навігація з доповненою реальністю спрощує орієнтування.

 

EQB врівноважує гарне прискорення з вишуканим комфортом завдяки 4-колісній незалежній підвісці. Його багатоважільна конструкція, запроваджена Mercedes-Benz для автомобілів і позашляховиків, продовжує встановлювати галузеві стандарти. Електромобіль подбає про те, щоб ви з належним комфортом та безпекою дісталися місця призначення.

BMW IX3

Для BMW iX3 була розроблена технологія BMW eDrive п'ятого покоління. У поєднанні з інноваційною високовольтною батареєю та адаптивною підвіскою вона забезпечує приголомшливі ходові якості та прискорення спортивного кросовера. Адаптивна підвіска дозволяє ідеально відрегулювати характеристики амортизаторів, покращуючи комфорт та динаміку руху. Електропривод розміщується в алюмінієвому корпусі, що дозволяє зберегти простір та вагу. Електродвигун працює без рідкісноземельних елементів, що робить його особливо екологічним. Звукова система BMW IconicSounds Electricнадає вам акустичну відповідь на різні маневри. 

 

Адаптивне спортивне управління підвищує чуйність відклику  та зменшує зусилля для повороту керма. Завдяки цьому поліпшуються керованість та стійкість під час руху на великій швидкості. 

МУЛЬТИМЕДІА

MERCEDES-BENZ EQB

Mercedes-Benz оснастили електрокар User Experience (MBUX) — бортовим віртуальним голосовим помічником. Керувати ним можна дотиком, голосом або жестами. MBUX використовує штучний інтелект, щоб максимально збільшити дальність. Для цього обирається оптимальний маршрут, трансмісія адаптується до трафіку та місцевості.

 

Кермо, консоль і центральний екран пропонують інтуїтивно зрозуміле сенсорне керування. А навігація з доповненою реальністю накладає вказівки на живе відео ваших поворотів.

BMW iX3

В BMW iX3 використовують голосового помічника Amazon Alexa, яким також можна керувати голосом. Вигнутий дисплей iDrive 8 — головний цифровий елемент ідентифікації, поєднує в собі 12,3-дюймовий цифровий дисплей приладів з сенсорним дисплеєм управління. Передбачені три користувацькі режими: Drive, який можна налаштувати під себе, Focus, що дозволяє зосередитися на дорозі, Gallery - максимально розкриває вміст віджетів. 

 

На оптимізований проекційний дисплей виводиться лише необхідна інформація: швидкість руху, підказки навігації. Фізичних кнопок та перемикачів стало майже вдвічі менше. Сенсорний контролер iDrive виготовлений у вигляді прозорого елемента.

БЕЗПЕКА

ЗАГАЛЬНЕ ВРАЖЕННЯ ТА ВИСНОВКИ

MERCEDES-BENZ EQB вдало поєднує розкіш, швидкість та комфорт. Це презентабельний кросовер, що виділяє свого власника серед інших. В ньому відчуваються якісні матеріали, стриманий дизайн та потужність під капотом. В салоні ретельно продуманий простір для комфорту водія та пасажирів. Технологічне оснащення робить поїздку ще приємнішою, а головне — безпечнішою. Камери та датчики передають водієві всю необхідну інформацію, щоб паркування та їзда завантаженим містом не була таким стресом.  

BMW iX3 втілює в собі характер спортивного автомобіля. Мотор, що чекає ваших команд, легкість управління, багатогранна функціональність та преміальний стиль. Концепція електрокарів БМВ — підсилити переваги автомобілів на акумуляторних джерелах живлення технологічним оснащенням. Завдяки великому досвіду компанії вдалося поєднати мобільність, комфорт та екологічність. В BMW iX3 відчувається дух суперництва та здорової конкуренції. Цей електрокар має, що показати, і в умілих руках стане просто зіркою вулиць.