14.10.2022 44836

Час та вартість зарядки електромобіля

~ 13 хв.

ЧИ ПРАВДА, ЩО ЗАРЯДЖАТИ ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ ДОВГО, АЛЕ ДЕШЕВО? МИ РОЗІБРАЛИСЯ В ТЕМІ, НАВЕЛИ В СТАТТІ ПРИКЛАДИ ТА РОЗПОВІЛИ ЗРОЗУМІЛОЮ МОВОЮ ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ.

ТИПИ РОЗ'ЄМІВ

Єдиного стандарту поки що немає. З цим, як то кажуть, хто на що здатний. Китайці скопіювали європейський, але обов'язково ж потрібно було трохи випендритися. Японці та американці, здається, змовилися. А Ілон Маск, як завжди, плював на всіх.

 

Однак не варто переживати, що під роз'єм вашого електромобіля не знайдеться зарядки. Хоча переважають Type 1, в Україні достатньо станцій під усі типи.

 

Щоб наші клієнти точно були спокійні, ми даємо перехідник з китайського GB/T на Type 2.

РЕЖИМИ ЗАРЯДЖАННЯ

Звичайний, від домашньої мережі

Потужність домашньої мережі – 2–3,5 кВт. Тому зарядка триває 7–12 годин, зате коштує лічені гривні.
Точніше – у розділі «Вартість зарядки».

 

Коли такий варіант вигідний? Якщо ви живете в приватному будинку, на першому поверсі або у вас є гараж. Прийшли ввечері з роботи. Встромили зарядку в побутову розетку – і пішли відпочивати. До ранку електромобіль повністю зарядиться.

 

 

Звичайний, змінним струмом

На зарядних станціях, паркінгах, у громадських місцях. Швидкість залежить від пропускної здатності зарядного пристрою електромобіля.

 

Цей режим називають золотою серединою. Він дорожчий, ніж від домашньої мережі, але дешевший за швидкий. Він повільніший за швидкий, але швидший, ніж від домашньої мережі. Здається, він упіймав дзен. Ін і Ян плавно перетікають у ньому і... Кхм, вибачте, продовжимо. Зарядка триває кілька годин.

 

Коли такий варіант вигідний? Якщо у вашому будинку є паркінг, то тоді ж, коли й повільний режим. Або поки ви на роботі, якщо там є зарядна станція.

 

 

Швидкий, постійним струмом

Тільки на зарядних станціях. Найдорожчий варіант. Найкращий вибір для подорожей. Поставили на зарядку, сходили перекусити або попити кави, і через пів години електромобіль зарядився на 80%.

 

Про те, як і де зарядити електромобіль.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗАРЯДЖАЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ?

Volkswagen ID.4 Crozz із ємністю батареї 84,8 кВт·год заряджається 12 годин від домашньої мережі. А щоб зарядитися від 20 до 80% на зарядці в 60 кВт, потрібно 45 хвилин. Цієї енергії вистачає на 550-600 км.

 

Дізнайтеся реальний запас ходу свого електромобіля і час зарядки. Так ви зможете все розпланувати: де, коли та скільки заряджатися.

 

Наприклад: «Ага, у п'ятницю треба: на роботу, з роботи, в магазин за продуктами – і додому. У суботу з дружиною їдемо до тестя з тещею, це 40 км туди й назад. А в неділю я вдома. Значить, потрібно буде зарядитися в…» І так далі.

Власники Hyundai IONIQ Назар Шимоне-Давида та Олена Артеменко поділилися власним досвідом. За їхніми словами,
заряду авто вистачає на 250 км.

 

З ємністю батареї 28 кВт·год авто заряджається:

  • 8-10 годин від домашньої мережі;

  • 3-4 години на зарядній станції;

  • пів години на швидкій зарядці.

 

Сімейна пара в середньому їздила Львовом 50–60 км на день. Тому заряджали свій IONIQ вони раз на три дні.

ВАРТІСТЬ ЗАРЯДКИ

Як самому обчислити? Беремо ємність батареї та множимо на ціну зарядки. Результат вийде на максимальний запас ходу вашого електромобіля. Щоб дізнатися вартість 100 км, помножте результат на 100 і розділіть отримане на максимальний запас ходу.

 

На словах дуже складно, давайте краще з цифрами та на прикладі. Нам потрібен доброволець!

Volkswagen ID.4 Crozz люб'язно погодився допомогти в розрахунках. Беремо комплектацію з ємністю батареї 84,8 кВт·год і запасом ходу 550 км. Обчислимо вартість, якщо заряджатися від домашньої мережі.
Тариф електроенергії на 07.08.2023 – 2,64 грн за кВт.

Обчислімо:

  • Скільки коштують 100 км у Volkswagen ID.4 Crozz, якщо заряджатися від домашньої мережі; на зарядній станції в звичайному та швидкому режимах.
  • Скільки на місяць доведеться витрачати на зарядку, якщо їздити ~50 км на день.
  • Скільки гривень піде на зарядку за рік.

Тепер, розібравшись у темі, відповімо на запитання: чи правильно, що заряджати електромобіль довго, але дешево?

 

I так, і ні. Можна заряджатися швидко, але так дорожче. А можна заряджатися вдома ночами – так дешевше, але процес довгий. У будь-якому разі ви витратите набагато менше грошей, ніж якщо заправляти авто газом, дизелем або бензином.