05.01.2023 2540

Чи варто купляти електромобіль під час війни?

~ 11 хв.

З УСІХ МЕДІА КРИЧАЛИ ПРО ТРИВОЖНІ РЮКЗАКИ ТА НЕОБХІДНІСТЬ ЗАПОВНЕНИХ ПАЛИВОМ БАКІВ АВТО. КОЖЕН ВІДЧУВАВ СТРАХ ЗА СВОЮ СІМ'Ю ТА БЛИЗЬКИХ. А ПАЛИВА НЕ ВИСТАЧАЛО, КОШТУВАЛО ВОНО ДОРОГО, А ЯКЩО Й ВДАВАЛОСЯ ОТРИМАТИ, ТО ЛИШЕ ДЕКІЛЬКА ЛІТРІВ НА МАШИНУ.

В той момент загальна нестабільна ситуація пробила значну тріщину в терпінні українських автомобілістів. Саме через цю тріщину й просочилися електроавтомобілі в нашу свідомість.

ЧОМУ СТАВСЯ БУМ ЗАПИТІВ НА ЕЛЕКТРОКАРИ?

Напевно, кожен в країні відчув паливну кризу в цьому році. Ці кілометрові черги до заправок ще довго будуть снитись водіям, а ціни на пальне, що виросли в 2,5-3 рази, й досі тривожать голови та гаманці. Саме ця безвихідь змусила багатьох замислитись про альтернативу традиційному автомобілю. Так, за час війни запити на електрокари зросли в 15 разів, на гібриди — в 11 разів за даними онлайн-магазину OLX, а AUTO.RIA сповіщає, що лише у вересні 2022-го власниками нових авто на електричній тязі стали 264 українських автомобілісти.

 

Електроенергія виробляється в Україні, а не імпортується. ЇЇ вартість набагато нижча за вартість на пальне, та й однозначно стабільніша. Різких коливань ціни за кВт⋅год майже не відбувається. До речі, скільки коштує проїхати 100 км на Volkswagen ID.4 CROZZ LITE PRO ми порахували тут.

 

І навіть ці фінансові витрати можна звести до нуля, якщо популяризувати альтернативні джерела енергії (вода, повітря, сонце). Наприклад, живлячи будинок та авто від сонячних батарей, стабілізаційні відключення світла стануть нестрашні. А акумулятори електромобілів з використаним ресурсом можна ще довго використовувати як накопичувачі енергії. Але це вже в далекій перспективі й так далеко ніхто з українців не може планувати своє майбутнє. Якщо говорити про "сьогодні", то електрокари найкращий варіант для пересування містом. Особливо, якщо це друга машина в сім'ї.

Зарядити електромобіль можна просто вдома чи на паркінгу біля роботи, необхідні перехідники Ncars надає. І якщо АЗС припиняють обслуговування в повітряну тривогу, то електромобіль можна залишити на підзарядці, перейти до найближчого укриття та слідкувати за рівнем заряду в додатку.

 

Електромобіль оснащений системами автономного водіння. Серед них найвідоміший круїз-контроль, а ще ABS допомагає зберегти контроль над автомобілем під час гальмування, а ASR – під час розгону, ESP відповідає за збереження автомобілем траєкторії в повороті або під час маневру та багато іншого.

 

Нагадуємо, з 1 липня 2022 року під час купівлі електромобіля при першій реєстрації не потрібно сплачувати збір до Пенсійного фонду.

ПРО ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА В УКРАЇНІ

Вся країна зіштовхнулась не тільки з небезпекою масованих обстрілів, а й з енергетичною тривогою. Агресор завдає удару по об'єктах інфраструктури і це не може не впливати на сферу електромобілів.

Соцмережами вже ширяться жарти від власників авто на традиційному паливі на тему: "Ви вихвалялися, а де тепер ваші електромобілі?". Наші електромобілі так само їздять вулицями, хоча не будемо приховувати, деякі складнощі є. Що й не дивно, враховуючи обставини.

Але підлаштуватись можна, і ми, як стійкий до будь-яких змін народ, переборемо й ці тимчасові негаразди. Як це зробити? Об'єднатись!

ДЕЯКІ ЕЛЕКТРОЗАПРАВКИ ВСЕ ЩЕ ПРАЦЮЮТЬ

Які саме, краще розповість "сарафане радіо", адже ця інформація потребує постійного оновлення. Звісно, на станціях підзарядки зараз можуть бути черги. Ми просимо вас відноситись терпимо один до одного в ці складні часи, та пам’ятати про зарядний етикет. Не займайте без потреби паркувальне місце, що призначене для зарядки. Слідкуйте за рівнем заряду, щоб вчасно перепаркувати авто та звільнити місце для інших.

КОРИСТУЙТЕСЬ СВОЇМИ ЗВ’ЯЗКАМИ

Раніше ми їздили в гості на чай, а в нових реаліях - "на електроенергію". В різних районах міста вимикають світло за різним графіком та з різною періодичністю. Це пов'язане з наявності в тому чи іншому районі критично важливих об'єктів інфраструктури. Тому можна домовлятись з друзями чи знайомими, яким пощастило більше, та заряджатись від їхньої домашньої мережі. Це навіть зблизить вас та дасть ще один привід побачитись і поспілкуватись. Звісно, не забудьте відплатити солодощами, подарунками, фінансово або й наданням послуг.

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ЕЛЕКТРОМОБІЛЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Ми скажемо, головне — ваша безпека та безпека ваших близьких. Це найважливіше сьогодні. Електромобіль піклується про вашу безпеку в щоденних поїздках завдяки автономним системам водіння, захищає гаманець своєю економічністю та турбується про ваш комфорт. А якщо це друга машина в сім'ї, то вона обов'язково повинна бути на електричній тязі.

 

Передзамовлення електромобіля дозволяє зекономити значну суму, звісно коштом часу очікування, але воно того варте. Якщо ви не готові чекати, майбутнє видніється дуже туманним і машина потрібна вже зараз, ми маємо автомобілі в наявності, які вже розмитнені та чекають на своїх власників.