27.09.2023 1996

Довгоочікувана Tesla Model 3 Highland: що змінилося?

~ 12 хв.

ЕКСТЕР'ЄР

Фари. Якщо раніше вони були округлими, то тепер фари витягнулися, стали тоншими й гострішими.

 

Носова частина. Прибрали решітки радіатора й велику кількість охолоджувальних елементів. Замість них тонкий, малопомітний повітрозабірник у самому низу бампера.


Камери. Вони розташувалися по всьому периметру кузова. Камери стежать за навколишнім оточенням й працюють на апаратному забезпеченні Tesla 4.0. Це компенсує відсутність датчиків відстані в бамперах.

Задні ліхтарі. У старій версії вони складалися з двох частин. Відкрили багажник — і одна частина залишилася внизу, а інша, разом із дверима, пішла нагору. У версії Highland задні ліхтарі інтегровані у двері багажника.

 

Ще про задню частину. У центрі розмістився напис TESLA, раніше був логотип. Ліхтарі заднього ходу та протитуманні фари розташували в нижній частині бампера, там же — новий аеродинамічний дифузор.

 

Габарити. Tesla Model 3 стала більшою: довжина — 4720 мм замість 4694, ширина — 1880 мм замість 1850. Але на 3 мм нижчою.

 

Нові кольори кузова. Ultra Red — більш насичений, ніж попередній червоний. Stealth Gray — темніший, ніж попередній сірий.


Колеса. На 19 та на 18 дюймів.

САЛОН

Центральний екран. Тепер на 15,4 дюйма замість 15.

Кермо. З'явилося більше сенсорних елементів управління. Їх Tesla Model 3 Highland успадкувала від Model S та Model X. Але відгук на натискання у неї кращий. Раніше на клаксоні був логотип компанії, його прибрали. Тепер керувати поворотниками й перемикати передачі ви будете пальцями через сенсори. Раніше був важіль управління поворотниками та селектор коробки передач.

Зручності задніх пасажирів. 8-дюймовий сенсорний екран із клімат-контролем. У ньому можна дивитися YouTube, Netflix та інші стрімінгові сервіси; слухати музику. До речі, ззаду нова аудіосистема. Вона ізольована від передніх пасажирів, щоб не заважати їм. Ну і куди без розеток? Дві 65-ватні USB-C. Ними можна заряджати одразу два ноутбуки, наприклад.

 

Підсвічування салону. Воно нове, приглушене. Його розташували по периметру. Змінювати кольори підсвічування — через меню інформаційно-розважальної системи.

 

Аудіосистема. Тепер від 14 до 17 динаміків; новий підсилювач та програмне забезпечення; два мікрофони замість одного. З усім цим якість звуку — вогонь: чи то музика, чи то телефонний дзвінок.


Багажник. З'явився додатковий привід, й об'єм багажника збільшився до 594 л. Було 561 л. Крім того, є ще мінібагажник під капотом на 88 л.

ЯК ЗА КЕРМОМ?

Управління. Воно стало менш оперативним при поворотах, ніж раніше.

 

Звукоізоляція. Tesla Model 3 Highland краще ізолює пасажирів від зовнішнього світу.

 

Шини. Їх спеціально розробили для нової версії. Передні — від Michelin, а задні від Hankook. Вони краще поглинають дорожні дефекти, чинять опір коченню і більш аеродинамічні.


Підвіска. Оновлений електромобіль ще м'якше їде вибоїстою дорогою, по люках, лежачих поліцейських й трамвайних рейках.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ?

Tesla Model 3 Highland йде у двох комплектаціях — Rear-wheel drive та Dual Motor AWD. Тобто задньопривідна й комплектація з двома двигунами та повним приводом.

 

Ціна в Китаї — $35 400 та $40 400 відповідно.

 

Ціна в Європі — $45 500 та $53 500 відповідно.

ХАРАКТЕРИСТИКИ TESLA MODEL 3 HIGHLAND

Розглянемо по черзі комплектації нової версії. Наприкінці — таблиця. Там — характеристики нових комплектацій та старих, щоб було наочніше.

Rear-wheel drive:

 • Батарея — LFP від CATL із ємністю 60 кВт·год.

 • Потужність двигуна — 283 к.с.

 • Крутний момент — 420 Нм.

 • Розгін від 0 до 100 км/год — 6,1 секунди.

 • Максимальна швидкість — 201 км/год.

 • Запас ходу — 513 км на 19-дюймових колесах та 554 км на 18-дюймових.

 

Dual Motor AWD:

 • Батарея — NMC із ємністю 75 кВт·год.

 • Потужність двигуна — 498 к.с.

 • Крутний момент — 493 Нм.

 • Розгін від 0 до 100 км/год — 4,4 секунди.

 • Максимальна швидкість — 201 км/год.

 • Запас ходу — 629 км на 19-дюймових колесах та 677 км на 18-дюймових.

Бачили меми «Очікування vs. Реальність»? У разі Tesla Model 3 Highland очікування повністю виправдалися. Компанія серйозно попрацювала й над екстер'єром, й над салоном, й над якістю водіння, й навіть характеристики поліпшила, а ціна при цьому менша.

 

Резюмуємо: Tesla Model 3 Highland чудовий електромобіль.