07.06.2024 33

Український ринок електромобілів: регіони з найбільшими обсягами продажів

~ 17 хв.

ЛИШЕ МІСЯЦЬ І МОЖНА ПІДПОВИДИ ПІДСУМКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ 2024 РОКУ. МИ ЯКРАЗ ЗБИРАЄМО СТАТИСТИКУ, ЩОБ РОЗПОВІСТИ ВАМ ПРО СИТУАЦІЮ НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ І ГІБРИДІВ. А ПОКИ ЧЕКАЄМО НА ЦИФРИ ЗА ЧЕРВЕНЬ, МОЖЕМО ПІДБИТИ ПРОМІЖНІ ПІДСУМКИ ТА ДІЗНАТИСЯ, ЯКІ РЕГІОНИ ДЕМОНСТРУЮТЬ ВИСОКИЙ ІНТЕРЕС ДО ЕКОЛОГІЧНОГО ТРАНСПОРТУ. 

РЕГІОНАЛЬНІ ЛІДЕРИ

Традиційно активні Київ та область. Столичний регіон акумулює найбільшу кількість нових і старих автомобілів. Однак на початку другого кварталу спостерігалася аномальна ситуація: столиця поступилась першим місцем у національній статистиці продажів електромобілів. На перше місце вирвалася Львівська область. Йдеться тільки про авто на електротязі - обсяги продажів класичного транспорту все ще вищі в столиці.

Продажі електрокарів у період січень-березень за регіонами:

  • Київська область: 1624 авто
  • Львівська область: 1612 авто
  • Дніпропетровська область: 935 авто
  • Київ: 858 авто
  • Одеська область: 746 авто

У квітні Львівщина випередила столичний регіон: 595 проти 514 проданих електромобілів. Тенденція збереглася і в травні, проте різниця в кількості проданих авто залишилася незначною.  

ЩО ОБИРАЮТЬ УКРАЇНЦІ

Довіра водіїв до електротранспорту зростає. Це пов'язують як із розвитком технологій, так і з ціновою доступністю цього транспорту. Тільки у квітні в Україні зареєстрували 7,5 тис. електромобілів, що на 88,8% більше за показник минулого року. Покупців не збентежив навіть збільшений тариф на електроенергію. 

В українців запитали, що вони думають про електромобілі китайського виробництва. Результати вас здивують:

  • 62% опитаних хоча б раз сідали за кермо такої машини
  • 41% високо оцінили китайські електромобілі
  • 36% ставляться нейтрально
  • 16% готові обрати «китайця» в якості основного авто

Майже половина опитаних відмітила, що тепер ставиться до китайського автопрому краще. Однозначно негативне ставлення мають лише 12% респондентів. Made in China українців більше не лякає. 

Як і в останні роки, найбільший попит в українському сегменті електромобілів мають кросовери. Лідери продажів: BYD Song Plus, Honda M-NV, Volkswagen ID.4, Nissan Ariya та Tesla Model Y. В інших сегментах домінують Nissan Leaf, Volkswagen e-Golf, Chevrolet Bolt і Renault Zoe. Реванш готова взяти марка Hyundai. Модель Kona вже посідає в ТОП-10 найцікавіших електромобілів за думкою українських водіїв. До цікавих відкриттів останніх місяців можна віднести iCar 03 та Kia EV5. Ці моделі були тепло прийняті водіями, а у нової марки iCar з'явилися фанати за межами Китаю. 

ВЖЕ НА ПОЧАТКУ ЛИПНЯ СТАНЕ ВІДОМО, ХТО СТАВ ЛІДЕРОМ СВІТОВОГО РИНКУ ЕЛЕКТРОКАРІВ. ЗА ПЕРШІСТЬ БОРЮТЬСЯ BYD І TESLA. ЧАСТКА КИТАЙСЬКОЇ МАРКИ НА НАШОМУ РИНКУ ВПЕВНЕНО ЗРОСТАЄ. ВСЯ РІЧ У М'ЯКІЙ ЦІНОВІЙ ПОЛІТИЦІ BYD І РІЗНОМАНІТНОСТІ МОДЕЛЬНОГО РЯДУ.