04.01.2023 2657

Кому в 2023 потрібен електромобіль?

~ 17 хв.

ВИ ШУКАЄТЕ ЕКОНОМІЧНИЙ ТА НЕЗЛАМНИЙ АВТОМОБІЛЬ?  З ТАКИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ, ЩОБ І В КОСМОС, І ПО ХЛІБ?  ЩОБ ВЗИМКУ ЗАВОДИВСЯ СИЛОЮ ДУМКИ, А ВЛІТКУ — НЕ ПЕРЕГРІВАВСЯ?

Ідеальне авто не можемо обіцяти, але електромобільна галузь вже на шляху до цього. Електрокари — це авто майбутнього. Вони оснащуються передовими технологіями, що забезпечують ваш комфорт та безпеку, а про економічність завдяки низькій вартості електроенергії досить і говорити. То кому в 2023 треба задуматись про купівлю електромобіля?

ВАМ НАБРИДЛА ПАЛИВНА КРИЗА В КРАЇНІ

Відсутність палива на АЗС, кілометрові черги, видача лише декількох літрів на машину та різке підвищення цін у 2-3 рази — таким запам'ятають цей рік власники авто в Україні. Тоді попит на електрокари виріс на 30%. За даними МВС України лише за 2022 рік зареєстровано 7246 автомобілів на акумуляторних джерелах живлення, а всього електрокарів в країні - 40 752. Для порівняння, автомобілі з бензиновими двигунами впали у продажу на 90%, а дизельні — на 87%, запевняє менеджер з комунікацій Ніссан Мотор Україна Володимир Іванов.

 

З електромобілем проблеми з паливом не виникне, адже зарядити його можна від звичайної розетки, маючи відповідні перехідники. Або ж використовувати зарядні станції, які вільні від черг та працюють під час повітряної тривоги. Це в наш час неабияка перевага. До того ж електроенергія набагато дешевша за інші види палива. Ми підрахували скільки коштує проїхати 100 км на VOLKSWAGEN ID.4 в порівнянні з дизельним, бензиновим та авто на газі.

 

Якщо заряджатись вдома, щомісяця можна закладати лише 500 грн на живлення авто. Навіть користуючись виключно швидкими станціями підзарядки, що є найдорожчими, ви зможете заощадити десятки тисяч гривень на рік. Тепер ваш настрій не буде залежати від ціни на паливо, адже щоденні поїздки не битимуть по гаманцю.

І зарядних станцій в місті більше, ніж АЗС. Переконайтеся в цьому на карті. Хот-дог, звісно, ви там замовити не зможете, але вирішити свої справи чи випити каву, поки заряджається авто, вийде. Адже слідкувати за рівнем зарядки можна віддалено, у мобільному додатку.

 

До речі, авто з двигуном внутрішнього згорання мають більшу витрату палива в місті, ніж на магістралі. Бензинові та дизельні авто менше витрачають паливо, якщо їхати з однаковою швидкістю, зі зберіганням високих обертів. Цього можна досягнути, їдучи трасою.

Електромобілі ж навпаки економніші в міських умовах, ніж на швидкісних дорогах. Це пов'язано з тим, що для підтримання високої швидкості потребується більше електроенергії. А ще в місті частіше відбувається рекуперація енергії, коли під час гальмування електродвигун починає працювати як електрогенератор. Тоді електрокар підзаряджається в русі.

ОБСЛУГОВУВАННЯ АВТОМОБІЛЯ ВІДНІМАЄ БАГАТО ЧАСУ ТА ГРОШЕЙ

Ви вже звикли міняти моторне мастило та фільтри кожні десять тисяч кілометрів? Забудьте про таку необхідність. В обслуговуванні та ремонті електрокари мають вагомі переваги. У електромобіля відсутній двигун внутрішнього згорання, зчеплення, передачі та менше рухомих елементів, що можуть вийти з ладу.

 

Технічне обслуговування електроавтомобілеві потребується рідше і полягає в заміні антифризу, гальмівної рідини та мастила в редукторі. І не забуваємо про діагностику АКБ. Завдяки легкому електродвигуну та рекуперативному гальмуванню зношення передньої підвіски та гальмівних колодок мінімальне. Хоча воно все ж присутнє. Від тривалого користування необхідно змінювати деталі на якісні та оригінальні від виробника. В такому випадку наші дилери відправляють необхідні запчастини з Китаю для Ncars, адже вони надають гарантії на авто. Детальніше, як обслуговувати електромобіль в Україні.

 

З електрокаром випадає багато пунктів витратної статті. Журнал Consumer Reports підсумовує, що ремонт електромобіля протягом всього його життя коштуватиме вдвічі дешевше в порівнянні з бензиновими авто.

ВИ ХОЧЕТЕ МАТИ АВТО З ПЕРЕДОВИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ

Майбутнє за автомобілями, які не шкодять екології, підзаряджаються під час їзди та працюють на автопілоті. Вже зараз електромобілі вражають інноваціями. Серед унікальних технологій варто виділити автономні системи водіння, що допомагають водію під час їзди.

 

Вдосконалений автопілот багатьох електромобілів передбачає:

  • автоматичне утримання в межах смуги;

  • автоматичну зміну смуги руху;

  • перехід з однієї дороги на іншу;

  • виїзд на автостраду;

  • самостійне паркування.

 

Таким чином, збільшується рівень безпеки руху, підвищується комфорт користувачів.

Мобільні додатки, сполучені з електромобілем, дозволяють дистанційно керувати автомобілем та його акумулятором та отримувати сповіщення про швидкість та зону руху, технічний стан автомобіля.

 

Завдяки цьому можна, наприклад, ввімкнути заздалегідь кондиціонер або підігрів, слідкувати за зарядом батареї, запускати та вимикати процес зарядки дистанційно. В багатьох машинах присутня бездротова зарядка для телефона.

А ви вже бачили системи індуктивної зарядки? Електромобілі достатньо просто припаркувати на спеціально обладнане місце, що формує електромагнітне поле з електрокаром, через яке передається енергія. І авто заряджається. У майбутньому планується спорудження спеціальних доріг, які живитимуть електромобілі безпосередньо під час руху.

 

Йти в ногу з часом та користуватись усіма благами інноваційних технологій, коли кожна деталь авто продумана для вашого комфорту — ось, що означає бути власником електромобіля. Стати частиною цього світу простіше, ніж ви думаєте.

Варто лише записатися на тест-драйв.

БОНУС: ЗРУЧНЕ КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛЕМ ВЗИМКУ

Вам знайомі муки зимових ранків? Автомобіль вкритий снігом, який потрібно спочатку почистити. Потім, сидячи в холодному салоні, тремтячими руками вмикаєш запалювання і 10-20 хвилин "грієш" машину.

 

В електроавтомобілі ж достатньо за сніданком ввімкнути в додатку прогрів салону. Поки ви спускаєтесь ліфтом, салон вже буде теплим. Електрокар готовий до руху з перших секунд. Тут немає мотора, його не потрібно заводити, а просто ввімкнути. Натиснувши кнопку запуску, можна одразу мчати у справах.

 

У 2022 році галузь в Україні отримала значний поштовх для розвитку. Цьому сприяла і паливна криза, і загальна любов українців до інновацій.

НАВІТЬ НА ЗАКОНОДАВЧОМУ РІВНІ ВНОСЯТЬСЯ ЗМІНИ:

  • вводяться нові дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів».;
  • з 6 жовтня 2020 року введено "зелені" номерні знаки;
  • з 1 липня 2022 року електрокари звільнено від сплати пенсійного збору при першій реєстрації.

 

А в майбутньому плануються спеціальні паркувальні місця та можливість рухатися смугою для громадського транспорту.

Електромобіль потрібен людям, що втомилися бачити зростаючі ціни на пальне, втомилися від черг на АЗС та частих візитів на СТО. Адже зарядити електрокар можна вдома та він потребує мінімального обслуговування. Якщо ви хочете мати комфортне та безпечне авто, то таке авто саме для вас! Автопілот чи круїз-контроль є навіть в бюджетних електромобілях, мобільні додатки дозволять дистанційно керувати зарядкою, кондиціонером та іншими системами авто, а автономні системи забезпечують високий рівень безпеки в русі.

АВТОМОБІЛІ НА АКУМУЛЯТОРНИХ ДЖЕРЕЛАХ ЖИВЛЕННЯХ СТАЮТЬ ВСЕ ПОПУЛЯРНІШИМИ ТА ЗАХОПЛЮЮТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ МІСТ. ВОНИ МАЮТЬ НЕ ТІЛЬКИ РАЦІОНАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ ПЕРЕД КЛАСИЧНИМИ АВТО, ОПИСАНІ ВИЩЕ, А ЩЕ Й СТАЮТЬ КРИТЕРІЄМ ГАРНОГО СМАКУ. З ЕЛЕКТРОАВТОМОБІЛЕМ ТИ ЗА ЗАМОВЧУВАННЯМ ВВАЖАЄШСЯ ЕКОСВІДОМИМ, ЕКОНОМНИМ ТА ІННОВАЦІЙНО ОБІЗНАНИМ.