Автоцивілка по-новому: що змінилось в законах
З МЕТОЮ РОЗВИТКУ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ І НАБЛИЖЕННЯ ДО СТАНДАРТІВ ЄС БУЛО УХВАЛЕНО НОВИЙ ЗАКОН ПРО ОБОВ'ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ. ГОЛОВНЕ: РОЗМІР СТРАХОВИХ СУМ ЗРІС, А ГАРАНТОВАНІ ВИПЛАТИ ПРИХОДИТИМУТЬ ШВИДШЕ. ЯК НОВИЙ ЗАКОН ВПЛИНЕ НА ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКИХ ВОДІЇВ? ЧИТАЙТЕ ДАЛІ.
КОРОТКО ПРО НОВИЙ ЗАКОН
Йдеться про законопроєкт №8300, який було схвалено ще 12 січня 2023 року. Тепер це закон, але він не вступив у дію. Мета – запровадження нової моделі регулювання ринку обов’язкового автомобільного страхування. Ключові моменти із закону:
-
Підвищення якості обслуговування;
-
Європейський підхід до ціноутворення;
-
Спрощення механізмів регулювання страхових випадків;
-
Поліпшення системи управління МТСБУ;
-
Гарантовані виплати потерпілим за страховика-банкрута.
За задумом законотворців, Україна поетапно переходитиме до європейської системи автострахування. Зокрема, буде підвищено розміри страхових виплат до рівня країн ЄС. З'являться ануїтетні виплати в разі, якщо транспорт потрапив у серйозну пригоду із заподіянням шкоди здоров'ю. Очікуване нововведення: перехід до електронної форми договору про страхування. Усі дані тепер проходитимуть через єдину централізовану базу.
ЧОГО СЛІД ЧЕКАТИ ВОДІЯМ
Зараз українське автострахування перебуває на перехідному етапі. Описаний закон набуває чинності 1 січня 2025 року. Для впровадження європейських стандартів потрібен час. Деякі норми та правила вже діють. Наприклад, багато водіїв уже оформляють конфлікти на дорозі через європротокол.
За новим законом "Укртрансбезпека" тепер може перевіряти наявність обов'язкової страховки. Також закон закріплює таку можливість за Державною прикордонною службою і Національною поліцією. Місце реєстрації транспорту тепер не відіграє ролі. Справжньою інновацією стане скасування франшизи в договорах обов'язкового автомобільного страхування. З незвичайного: страхова компанія повинна буде дати 3 варіанти СТО в радіусі 150 км від місця проживання потерпілого. Ліміти страхового відшкодування теж скасовано.
У справу також включається Національний Банк України (НБУ). До набуття законом чинності Банк планує три дії. Перша: оцінка якості активів страхових компаній. Друге: розробка правової бази для реалізації закону, в т.ч. для створення єдиної бази даних договір ОСЦПВ. Третє: допомога у впровадженні в МТСБУ дворівневої корпоративної системи управління.
ЗА СЛОВАМИ КАТЕРИНИ РОЖКОВОЇ, ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ НБУ, ФАХІВЦІ ВЖЕ ОЦІНИЛИ МОЖЛИВОСТІ ГРАВЦІВ СТРАХОВОГО РИНКУ. ВОНИ ГОТОВІ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ЗАКОНУ. У НАЙБЛИЖЧІ 6 МІСЯЦІВ НА НАС ЧЕКАЄ ПОСТУПОВИЙ ПЕРЕХІД ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ СТРАХУВАННЯ.
Вам також буде цікаво
Ми підібрали найбільш актуальну та цікаву інформацію зі світу електрокарів
Дивитись всі статтіКонтакти
Наш офіс Одеса
Отримайте розгорнуту консультацію з купівлі електромобіля в Китаї безпосередньо в нашому офісі
Наш офіс Київ
Отримайте розгорнуту консультацію з купівлі електромобіля в Китаї безпосередньо в нашому офісі
Наш офіс Львів
Отримайте розгорнуту консультацію з купівлі електромобіля в Китаї безпосередньо в нашому офісі
Наш офіс Дніпро
Отримайте розгорнуту консультацію з купівлі електромобіля в Китаї безпосередньо в нашому офісі